CSP პროგრამის მინიმალური მოთხოვნები პარტნიორებისთვის
2025 წლის 1 მაისს კომპანია Microsoft-მა გააკეთა განცხადება მინიმალური მოთხოვნების დანერგვის შესახებ, იმ CSP პარტნიორებისთვის, რომლებიც მუშაობენ დისტრიბუტორების მეშვეობით.
ამ მოთხოვნების თანახმად, თითოეული პარტნიორი 2025 წლის 1 ოქტომბრიდან, უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ პირობებს:
• გაიაროს შემოწმება Microsoft Partner Center-ში (Legal Info). უნდა აისახოს Status = Authorized.
• მოაწეროს ხელი ხელშეკრულებას Microsoft Partner Agreement. დარწმუნდით, რომ ის ხელმოწერილია, ბმულზე Agreements გადასვლით.
• აჩვენოს CSP ტრანზაქციებიდან მინიმუმ 1000 აშშ დოლარის ოდენობის შემოსავალი ბოლო 12 თვის განმავლობაში.
• დანიშნოს თანამშრომელი, როგორც უსაფრთხოების საკონტაქტო პირი Partner Center-ში.
• ჩართოს მრავალფაქტორიანი ავთენტიფიკაცია (MFA) ყველა ადმინისტრატორის უფლებების მქონე მომხმარებლისთვის პარტნიორეის ტენანტში.
მნიშვნელოვანია! უკვე ამ ეტაპზე Microsoft რეკომენდაციას აძლევს ჩართოთ მრავალფაქტორიანი ავთენტიფიკაცია (MFA) ყველა პრივილეგირებული როლისათვის საბოლოო მომხმარებელთა გამოწერებში. ნებისმიერ მომენტში ეს შეიძლება გახდეს სავალდებულო მოთხოვნა.
ვადა: მოთხოვნები უნდა შესრულდეს იმ თარიღისთვის, რომელიც შეესაბამება პარტნიორის სტატუსის განახლებას Partner Center-ში, როგორც Indirect reseller-ის.
თუ აღნიშნულ ვადებში Microsoft-ის მოთხოვნები არ იქნება შესრულებული, მაშინ ასეთი პარტნიორების მომხმარებლები გადაეცემათ სხვა რისელერებს, რომლებიც აკმაყოფილებენ ვენდორის პირობებს.
ამის დადასტურების მიზნით ვაქვეყნებთ Microsoft-ის წერილს.
იმისათვის, რომ დაგეხმაროთ ვენდორის მოთხოვნების დაკმაყოფილებაში, გიგზავნით შემდეგ მასალებს:
1. ინსტრუქცია როგორ ჩართოს მომხმარებლის ადმინისტრატორმა MFA.
2. ვიდეო დეტალური ახსნით, თუ როგორ ხდება MFA-ს ჩართვა M365 Admin Center-ში და რა ვარიანტები არსებობს.
თუ თქვენ ან თქვენს მომხმარებლებს გექნებათ სირთულეები, ჩვენ მზად ვართ დაგეხმაროთ — სიამოვნებით მოვაწყობთ კონფერენც-ქოლს ჩვენი ტექნიკური მხარდაჭერის სპეციალისტებთან, რათა ვუპასუხოთ ყველა შეკითხვას.

Minimum eligibility requirements for CSP
On May 01, 2025, Microsoft announced minimum eligibility requirements for CSP indirect reseller partners.
Starting from October 01, 2025, indirect resellers must meet the following requirements:
• Pass the Vetting procedure in the Partner Center (Legal Info). Your Verification Status should be shown as Authorized;
• Sign a Microsoft Partner Agreement. You can verify that it is signed by clicking on the link Agreements.
• Show at least USD 1,000 in CSP transactional revenue during the preceding 12 months;
• Designate a security contact within Partner Center;
• Enable multifactor authentication (MFA) for all administrative users in their CSP tenant.
ATTENTION! Microsoft recommends that users with administrative roles in customer tenants use MFA. This may become mandatory at any time.
Terms: Requirements must be met by the anniversary month of partner’s onboarding as a CSP indirect reseller.
If the requirements are not met within the specified timeframe, the reseller's customers must be transferred to a new reseller that meets the requirements.
You can find the original Microsoft letter here.
To help you meet the vendor’s requirements, we are sending you a video with a detailed explanation of how to enable MFA in the M365 Admin Center and what activation options are available.
If you or your customers experience any difficulties, we are ready to assist — we will be happy to arrange a conference call with our technical support specialists to answer any questions you may have.